Didžiausias klausimas – kokius pasirinkti kontaktinio žongliravimo kamuoliukus, norint pradėti kontaktinį žongliravimą. Galima rinktis iš kelių skirtingų tipų. Galite naudoti akrilinius kontaktinius žongliravimo rutulius arba Stage kamuoliukus. Tai yra du visiškai skirtingi kamuoliukų tipai. Taip pat labai svarbu pasirinkti tinkamo dydžio kontaktinius žongliravimo kamuoliukus.
Akrilo rutuliukai pagaminti 100% iš akrilo ir gali būti skaidrūs, atspindintys UV spindulius arba spalvoti. Skaidrūs rutuliai yra paprasti ir atrodo kaip stiklinis rutulys. UV šviesą atspindintys rutuliai yra pagaminti specialiai atspindėti UV šviesą, kad jie švytėtų tam tikroje šviesoje. Spalvoti rutuliai taip pat yra permatomi, bet akrilas pagamintas taip, kad būtų tam tikros spalvos.
Stage kamuoliai gali būti naudojami kontaktiniame žongliravime, tačiau tradiciškai buvo naudojami žongliruojant mėtymui. Jie yra lengvi ir lengviau suimami nei akriliniai rutuliai.
Renkantis tinkamo dydžio kontaktinį žongliravimo kamuolį, turite atsižvelgti į tai, ką veiksite su kamuoliu. Didesni kamuoliai yra naudingi, kai vienu metu manipuliuojate vienu kamuoliuku. Pavyzdžiui, kai darote izoliaciją ar ridenimą kūnu. 100mm kamuolys yra tinkamo dydžio. Žongliruodami su keliais kamuoliukais, turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti mažesnį kamuoliuką, pvz. 65–75mm. Dydis bus parenkamas pagal manipuliuojamų kamuoliukų skaičių, tačiau apskritai kuo daugiau kamuoliukų, tuo mažesnis dydis.
O kaip su gražiais akrilo kamuoliukais? Pradedančiajam nerekomenduojame pirkti tik akrilo kamuoliuko. Žongliravimo su kontaktais mokymasis reikalauja daug praktikos ir daug numetimo, o tai gali subraižyti jūsų nuostabų blizgantį naują akrilą.
Kokio dydžio kamuoliukas geriausiai tinka kontaktiniam žongliravimui?
Daugeliui žmonių 100mm skersmens rutulys yra idealus dydis, norint pradėti žongliruoti 1 kamuoliuku. Tai taip pat dažniausiai naudojamas ekspertų kontaktinių žonglierių dydis. Vaikai arba moterys, turinčios labai mažas rankas, gali norėti apsvarstyti mažesnį 85–90mm rutulį kaip perspektyvią alternatyvą. Mažesnis rutulys gali būti pigesnis ir gali būti lengviau valdomas naudojant kontaktinį žongliravimą rankose, tačiau jis yra mažiau stabilus, todėl bus sunkiau išmokti ridenti rankos, atlikti ridenimą kūnu ir tobulai izoliuoti. Taigi paprastai visiems rekomenduotume 100mm.
Geriausias kamuoliuko dydis norint pradėti mokytis Multiball Contact žongliravimo yra 75mm skersmens akriliniai kamuoliukai.
Praktikavimuisi kontaktiniai kamuoliukai
Stage kamuoliukai – patariame naudoti sunkesnius kontaktinius kamuoliukus (rekomenduojamas kamuoliuko svoris Multiball kontaktiniam žongliravimui apie 160g, vienu kamuoliuko kontaktiniam žongliravimui 260g-300g).
Kūnu ridenimo kamuoliai
Jei kontaktinio žongliravimo stilius, kurį naudojate norint išmokti kamuoliuką ridenti kūnu, kamuoliukas tikrai žymiai turėtų būti didesnis. Pvz. J9 Contact Ball – 125mm (pagamintas Mister Babache) arba Contact Stage Ball – 130mm (pagamintas Play)
Akrilo rutuliai
Visiems patinka akrilo rutuliukų išvaizda. Akrilai yra gražūs, juos taip pat labai lengva subraižyti. Mokydamiesi kontaktinio žongliravimo kamuoliukas numetamas, daug kartų. Gražus blizgus naujas akrilo rutuliukas bus sudaužomas su visais kritimų atvejais, todėl rekomenduojame įsigyti praktikavimuisi Stage kamuoliukus.
Labiausiai paplitęs dydis tarp profesionalų, atliekančių žongliravimą vienu kamuoliuku, yra 100mm. Dideli akrilai yra labai vizualūs, jie taip pat yra sunkūs. Daugumai pradedančiųjų 100mm akrilas sveriantis 625 g, gali būti per sunkus. Taigi, nebent manote, kad turite labai stiprias rankas, nepradėkite nuo tokio sunkaus kamuolio, galite rizikuoti pažeisti sausgysles. 85–90mm akrilo rutulys: yra daug lengviau valdomas 400g ir yra puikus pasirinkimas pradedantiesiems, nes jis dažnai kainuoja perpus pigiau nei 100mm akrilo rutulys.
Vieno rutulio kontaktui nenaudokite mažesnio nei 85mm akrilo rutulio. 75mm dydžio rutulius naudokite Multiball kontaktiniam žongliravimui. Tokie maži rutuliai yra per maži 1 rutulio kontaktiniam žongliravimui, jie neturi pakankamai vizualinio poveikio publikai. Dėl lengvo svorio ir mažo dydžio jie mažiau stabilūs, su didesniu kamuoliuku bus daug lengviau išmokti.
Kamuoliukų, kurių nerekomenduojame mokytis kontaktinio žongliravimo:
- Bet kokio kamuolio ar rutulio, kuris lengvesnis nei 250g – mokytis kontaktinio žongliravimo su sunkesniu kamuoliuku yra daug lengviau.
- Bet kokio kamuolio ar rutulio, sunkesnio nei 600g – labai sunkus rutulys gali būti pavojingas pradedančiojo sausgyslėms.
- Bet kokio kamuoliuko ar rutulio, mažesnio nei 85mm – išmokti žongliruoti kontaktinio žongliravimo yra daug lengviau naudojant didesnį rutulį.
- Maži Stage kamuoliai – mažesni nei 100mm, labai lengvi ir nestabilūs.
- Mažesnių akrilinių rutulių nei 80mm skersmens. Vizualiai jie pasimeta jūsų rankose ir tampa mažiau matomi.
- Kietų Stage kamuoliukų – bet kokio dydžio. Minkštus yra daug maloniau naudoti.
Norit pradėti mokytis kontaktinio žongliravimo rekomenduojame apsilankyti ir išsirinkti kontaktinio žongliravimo kamuoliuką – kontaktinio žongliravimo kamuoliukai